Budowanie masy mięśniowej wymaga dużej cierpliwości oraz wielu poświęceń. Aby móc cieszyć się idealnie wyrzeźbioną sylwetką trzeba nie tylko regularnie ćwiczyć, ale i prawidłowo się odżywiać.

dieta budująca mięśnie

Każdy kto chce mieć piękną i zgrabną sylwetkę powinien o to odpowiednio zadbać. Warto zacząć od opracowania odpowiedniego planu treningowego. Najlepiej jest ćwiczyć kilka razy w tygodniu o tej samej porze, do której nasz organizm szybko zdoła się przyzwyczaić. Nie wolno forsować mięśni codziennie, ponieważ muszą one mieć czas na regenerację. Rozpoczynając realizację planu treningowego warto pomyśleć również o prawidłowym odżywianiu się. Otóż dieta budująca mięśnie w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami potrafi przynieść niesamowite efekty. Nasze mięśnie nie urosną jeśli nie będziemy spożywali wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Dieta na mięśnie

Fundując sobie śmieciowe jedzenie, ubogie w składniki odżywcze nie spodziewajmy się wzrostu masy mięśniowej, a jedynie nagromadzenia się zbędnej kanki tłuszczowej. Dieta na mięśnie powinna być bogata w dobrej jakości mięso, jaja, nabiał i ryby. Jeśli chodzi o ilości przyjmowanego białka to skuteczne w budowaniu masy mięśniowej są wartości od 1, 8 do 2, 5 g na kilogram masy ciała na dobę. Trzeba też pamiętać o produktach zasobnych w wartościowe kwasy tłuszczowe, takie jak oliwa z oliwek, orzechy, żółtka jaj, tłuste ryby morskie, wysokolinolenowy olej lniany, olej rzepakowy, awokado oraz prawdziwe masło.
Procentowa zawartość tłuszczu w diecie powinna wahać się od 25 do 30 procent dziennego zapotrzebowania na energię. Co więcej po każdym treningu musimy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość węglowodanów.
Jego źródłem powinny być mączne produkty z pełnego przemiału, ryż, ziemniaki oraz owoce i warzywa. Regularnie wykonywane ćwiczenia w połączeniu z odpowiednią dietą z pewnością sprawią, że nasza sylwetka będzie idealnie wyrzeźbiona.