Podjadanie pomiędzy posiłkami to zmora niemal każdego z nas. Słodycze, słone przekąski, drobny fast-food – to zawsze brzmi niewinnie, jednak może okazać się to fatalne w skutkach, szczególnie dla osób stosujących różnego rodzaju diety odchudzające. Podjadanie między posiłkami może całkowicie wyeliminować bądź znacząco ograniczyć wyniki stosowanej diety. Jeśli kosztuje cię ona wielu wyrzeczeń i masz wysoko postawioną poprzeczkę, podjadanie między posiłkami będzie pierwszym czynnikiem, dzięki któremu nie osiągniesz założonych celów. Co więcej, podjadanie między posiłkami może okazać się również niebezpieczne dla zdrowia. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

Czy wiesz, że holistyczne podejście do zdrowia obejmuje również zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem oraz dietą. Holistyczne, czyli całościowe podejście oznacza, że o zdrowie dbamy na każdej z płaszczyzn. Dzięki temu możemy poszczycić się nie tylko piękną sylwetką, ale również i dobrymi wynikami.

Jedz mniejsze, wartościowe posiłki maksimum co trzy godziny

Podjadanie między posiłkami jest wielką pokusą, ale istnieją sposoby na skuteczną walkę z nimi. Przede wszystkim należy sobie właściwie ustawić dietę. Ustaw pięć regularnych posiłków w ciągu całego dnia. Pamiętaj, żeby były one bogate we wszelkiego rodzaju wartości odżywcze, a przede wszystkim błonnik. Dzięki temu nie będziesz miał ochoty na niekontrolowane podjadanie.

Zbuduj dietę wedle swoich gustów oraz upodobań

Dobra dieta nie musi być nudna i przykra, a to przecież główne czynniki, które prowadzą do podjadania między posiłkami. Dieta zbudowana z ulubionych rzeczy spożywczych, trafiająca w gusta, może chronić przed niekontrolowanym podjadaniem.

Podjadanie między posiłkami nie przyniesie zamierzonego efektu

Pamiętaj, że podjadanie między ustalonymi posiłkami jest zabójstwem nawet dla najlepszej diety. Dodatkowo, podczas stosowania różnego rodzaju diet tłuszczowych może okazać się nawet niebezpieczne dla zdrowia.