BOKS – JAK ZBUDOWAĆ WYTRZYMAŁOŚĆ I SIŁĘ?
Boks to dyscyplina sportowa, która wymaga od zawodników dużej wytrzymałości i siły. Dlatego też trening bokserski opiera się na ćwiczeniach, które umożliwiają budowanie siły i wytrzymałości. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat treningu bokserskiego, który pozwoli Ci na zbudowanie wytrzymałości i siły.
1. KARDIO
Jednym z najważniejszych elementów treningu bokserskiego jest kardio. Właśnie dzięki temu ćwiczeniu możesz zbudować swoją wytrzymałość. Podczas treningu warto korzystać z różnorodnych technik, takich jak bieganie, skakanie lub rower. Kardio trzeba treningowo rozwijać, wynosząc swój puls do odpowiedniego poziomu. Niezbędne jest trenowanie z pulsometrem.
1. PRACA Z CIĘŻARAMI
Odpowiednio dobrany trening siłowy pozwala budować siłę oraz podnosić poziom wytrzymałości. Przydatne okazują się ćwiczenia siłowe wykonywane z ciężarami, takie jak przysiady ze sztangą, martwe ciągi czy wyciskanie sztangi. W celu osiągnięcia dobrej wydolności, warto korzystać z treningu, który połączy ciężary z kardio.
1. TRENING NA WORKACH
Worki treningowe to niezbędny element treningu bokserskiego. Trening na worku pozwala na poprawienie szybkości, precyzji i siły uderzenia. Ćwicząc na worki, zwiększasz swoją odporność na zmęczenie, co wpływa na poprawę wytrzymałości. Podczas treningu na worku warto skupić się na różnorodności uderzeń – wykonuj ciosy na różnych wysokościach, w miarę możliwości zwiększaj trudność.
1. PRACA NA STAWACH NÓG
Podczas walk bokserskich ważnym elementem jest umiejętne poruszanie się po ringu. Dlatego też ważne jest, by podczas treningu bokserskiego skupić się na pracy na stawach nóg. Ćwiczenia takie jak skakanie, podskoki czy bieganie z wykrokiem to doskonały sposób na budowanie siły i wytrzymałości.
1. ODPOWIEDNIA DIETA
Nie zapominajmy też o diecie, która powinna wspierać trening bokserski. Ważne jest, by dostarczać organizmowi odpowiednio zbilansowane posiłki, bogate w białko, węglowodany oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie warto rezygnować z węglowodanów w diecie, ponieważ to one dostarczają niezbędne ilości energii do treningu.
Podsumowując, trening bokserski to nie tylko praca nad techniką i szybkością, ale również nad wytrzymałością i siłą. Poprzez urozmaicenie swojego treningu o różnorodne formy pracy oraz odpowiednio zbilansowaną dietę, możesz osiągnąć wymarzone rezultaty.
Artykuł powstał we współpracy z zaplanujzycie.pl
Najnowsze komentarze