Dążąc do białego uśmiechu najłatwiej dojść poprzez wybielanie zębów. Nie zaskakuje zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ten krok i odwiedza stomatologa bądź sięga po domowe sposoby. Wszystkich też ciekawi zapewne jakie wybielanie zębów efekty można oczekiwać. Dlatego też warto nieco szerzej pochylić się nad tym tematem.

Czym właściwie jest wybielanie zębów?

Białe zęby zyskujemy dzięki temu, że wyeliminowane zostały obecne na szkliwie przebarwienia, a także nie pojawiają się tam nowe. Tego rodzaju zabieg jest często wykonywany przez stomatologów, którzy eliminują zanieczyszczenia oraz przebarwienia z powierzchni zęba. Do tego wykorzystuje się ścierania i różnego rodzaju chemiczne substancji, które mają za zadanie rozbić przebarwienia. Najczęściej chodzi tu o proces chemiczny polegający na utlenianiu się cząsteczek barwników. W ten sposób szkliwo ulega rozjaśnieniu.

W jaki sposób trzeba przygotować się do wybielania szkliwa?

Zanim udamy się do specjalisty w tym konkretnym celu, to trzeba najpierw wyleczyć wszystkie zęby i dziąsła. W ten sposób zapobiegamy ewentualnemu zakażeniu miazgi zębowej. Warto też oczyścić zęby z kamieni, bo w ten sposób rezultaty wybielania będą pełniejsze.

Jak długo utrzymują się wybielanie zębów efekty?

Tutaj rezultaty działań stomatologicznych bądź naszych w domowych warunkach są zależne w głównej mierze od tego, jaki użyto preparatu i samej podatności zębów na wybielanie. W przypadku dobrych gabinetów dentystycznych, które stosują profesjonalne zabiegi, możemy liczyć na trwały rezultat przez około 2 lat.

Efekt białych zębów jak najdłużej- co należy zrobić?

Po wybielaniu szkliwa każdy powinien pamiętać o tym, że to nie koniec. Taka inwazyjna metoda na nic się nie zda, jeśli nie będziemy wdrażać np. tzw. białej diety. Pod tym pojęciem skrywa się metoda polegająca na eliminacji z jadłospisu pokarmów i napojów mogących odbarwiać szkliwo. Do tej kategorii zaliczyć trzeba kawę, herbatę, wino, czerwone warzywa, ale też musimy wystrzegać się alkoholu i palenia papierosów. Tego rodzaju dieta powinna trwać minimum 14 dni. Poza tym warto stosować pasty i preparaty zawierające fluor. W ten sposób uda nam się remineralizować szkliwo.