Świeże lub ususzone grzyby shiitake rosną wielu miejscach świata tj.: Chiny, Japonia, Europa, w tym Polska itp.
Cena za 50 g suszonych grzybów waha się między 10, a około 20 zł. Z kolei za 200 g świeżych grzybów trzeba zapłacić około 12 zł. Natomiast wszelkie wyciągi z grzybów shiitake są dostępne w sprzedaży w formie kapsułek (oferowane jako suplementy).

Miejsca sprzedaży grzybów shitake

Grzyby shiitake gdzie kupić ?
Grzyby shiitake to zaraz po pieczarkach, najpopularniejsze i chętnie hodowlane grzyby uprawne na całym świecie. Dlatego są tak popularne i pożądane, a popyt na nie ciągle rośnie.
Grzyby te można spotkać i kupić w sklepach stacjonarnych ze zdrową żywnością, sklepach takiego samego typu istniejących w Internecie, giełdach towarowych z żywnością, a także kupić prosto od producenta, czyli z hodowli.

W jakiej formie oferowane są grzyby w sprzedaży?

Grzyby shiitake gdzie kupić , a jaka postać produktu ?
Grzyby z rodziny shiitake oferowane są w powszechnej sprzedaży m.in. sklepów ze zdrową żywnością. Dostępne zarówno wyciągów w formie kapsułek (suplementy), jak i naparów herbacianych, a także w postaci gotowych przypraw oraz suszonek.
Niestety w przypadku tabletek ceny potrafią sięgać rzędu 100 zł lub więcej za- 60 tabletek w opakowaniu.

Niewątpliwie najlepszą opcją okazuje się zakup samej, gotowej już suszonki grzyba shitake. Jest to wtedy zakup najbardziej opłacalny oraz największa szansa na otrzymanie najbardziej skoncentrowanego i pełnowartościowego produktu.