Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha i uzyskanie płaskiego brzucha – poradnik dla każdego

Wiele osób marzy o płaskim brzuchu, jednakże wciąż wiele z nas traci motywację i rezygnuje w połowie drogi. Jak wzmocnić mięśnie brzucha i uzyskać wymarzoną sylwetkę? Poniżej prezentujemy najskuteczniejsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha.

1. Plank

Plank to doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha. Wymaga od nas utrzymania pozycji jak najdłużej bez oparcia na łokciach lub dłoniach oraz na palcach stóp. Ćwiczenie to angażuje mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu, ramion oraz ud.

1. Brzuszki

Brzuszki to klasyczne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha. Polega na podnoszeniu górnej części ciała do kolan przez ugięcie tułowia w górę. W przypadku brzuszków warto wymienić kilka odmian tego ćwiczenia, m.in. brzuszki ze skrętem, dolne brzuszki, czy podnoszenie nóg.

1. Mountain climber

Mountain climber to ćwiczenie, które polega na naśladowaniu ruchów jakie wykonujemy podczas wspinaczki. Wymaga od nas przyjęcia pozycji podporu na dłoniach oraz na przemianie naprzemiennie podciąganie nóg do klatki piersiowej.

1. Bicycle crunches

Bicycle crunches to ćwiczenie, które również angażuje mięśnie brzucha i pośladków. Polega ono na wykonywaniu ruchów jakie wykorzystujemy podczas jazdy rowerem. Należy ułożyć ręce z tyłu głowy i wykonywać ruchy nóg jak podczas pedałowania rowerem.

1. Russian twist

Russian twist to ćwiczenie, które polega na skręcaniu tułowia po lewej i po prawej stronie. Ćwiczenie to angażuje mięśnie brzucha, bioder i pleców. Możemy wykonywać je z dodatkowym obciążeniem lub bez niego.

Podsumowanie

Wymienione wyżej ćwiczenia są tylko częścią z ogromnej liczby ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha. Ważne jest, aby wybierać ćwiczenia, które sprawiają nam przyjemność i dostarczają nam pozytywnych doznań. Warto również pamiętać, że wzmocnienie mięśni brzucha to tylko jedna część procesu, który obejmuje odpowiednią dietę oraz regularną aktywność fizyczną. Jednakże, regularne wykonywanie ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha przyniesie nam wiele korzyści, m.in. poprawę sylwetki, zwiększenie sprawności fizycznej oraz polepszenie samopoczucia.

Artykuł powstał we współpracy z tomaszlacki.pl