Wzmocnienie mięśni rąk i ramion to nie tylko estetyczny aspekt, ale również ważne dla zdrowia funkcjonalne. Silne ramiona wpływają na stabilność barków i klatki piersiowej, możemy poprawić swoją postawę i chronić przed kontuzjami. Dlatego warto włączyć do swojego treningu ćwiczenia, które pomogą wzmocnić te partie ciała.

1. Ćwiczenia z ciężarkami

Ćwiczenia z ciężarkami to jedne z najlepszych sposobów na wzmocnienie mięśni rąk i ramion. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

– Wyciskanie sztangi – to doskonałe ćwiczenie na klatkę piersiową, ramiona i tricepsy. Ustawiając sztangę na wysokości klatki piersiowej, trzymając ręce na szerokość barków, wykonujemy serię powtórzeń.

– Podciąganie – to ćwiczenie działa głównie na mięśnie pleców, ale również na ręce. Podczas podciągania trzymamy ręce na szerokość barków i wykonujemy serię powtórzeń.

– Unoszenie ciężarków – to ćwiczenie skupiające się na mięśniach ramion. Trzymamy ciężarki w rękach, ustawiamy ręce na szerokość barków i wykonujemy serię powtórzeń unosząc ciężarki przed siebie.

1. Pompki

Pompki to klasyczne ćwiczenie, które działa na mięśnie klatki piersiowej, ramion, tricepsy oraz mięśnie brzucha. W zależności od poziomu zaawansowania, możemy wykonywać różne warianty pompek. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

– Klasyczne pompki – kładziemy się na ziemi, trzymając ręce na szerokość barków, wykonujemy serię powtórzeń z ugięciem i prostowaniem rąk.

– Pompki na triceps – kładziemy się na ziemi, ustawiając dłonie blisko siebie, wykonujemy serię powtórzeń przesuwając ciało w dół i w górę.

– Pompki na pięściach – kładziemy się na ziemi, trzymając ręce na szerokość barków na pięściach, wykonujemy serię powtórzeń z ugięciem i prostowaniem rąk.

1. Trening z oporem

Ćwiczenia z oporem, czyli trening gumami oporowymi lub taśmami, są doskonałym sposobem na wzmocnienie mięśni rąk i ramion. Dzięki temu typowi treningu poprawimy siłę i wytrzymałość mięśni.

– Przysiad z oporem – stojąc na gumi lub taśmie, trzymając ręce zgięte w łokciach, wykonywujemy przysiady jednocześnie naciągając gumę.

– Wyciskanie z oporem – stojąc na gumi lub taśmie, trzymając ręce przed sobą, wykonujemy wyciskanie.

– Unoszenie bokiem z oporem – stojąc na gumi lub taśmie, trzymając ręce zgięte w łokciach, wykonujemy unoszenie rąk na bok.

1. Wspinaczka

Wspinaczka to sport, który wymaga dużej siły i wytrzymałości ramion. Wspinacze są zwykle bardzo dobrze zbudowani, dzięki temu, że dużo czasu spędzają na skałach lub w salach wspinaczkowych.

1. Bieganie z wahadłami

Bieganie z wahadłami to doskonałe ćwiczenie na mięśnie ramion. Sposobem na zapewnienie sobie intensywnego treningu jest bieganie z wahadłami w dłoniach. W trakcie biegu wahadełko jest utrzymane w ręce, a ruchy ręki podczas biegu wzbogacają trening. Timing biegu z wahadłami może być jednyż z najlepszych sposobów na wzmocnienie mięśni.

Artykuł powstał we współpracy z glamour-lady.pl