Rowerzysta? Kim jest? To osoba, która uczestniczy w ruchu drogowym wykorzystując rower. Jazda rowerem to sama przyjemność, często ułatwia nam dotarcie do domu, a także pomaga zadbać o zdrowie. Walka o piękna sylwetkę, to obecnie bardzo powszechna moda, lecz nie tylko. Nasza kondycja ulega polepszeniu, nie mówiąc już o lepszych wynikach, które uzyskamy wprowadzając ruch w naszym życiu. Czy Ty kiedykolwiek spróbowałeś spędzić kilka chwil podróżując rowerem, delektując się widokami okolicy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi nie czas zacząć chociażby od pobliskiej drogi po której możemy spokojnie się przejechać.

Obawiasz się o swoje bezpieczeństwo? Zanim wsiądziesz na swoje dwa kółka warto przypomnieć sobie prawa i obowiązki rowerzysty. Wiele cennych uwag możemy odnaleźć w Kodeksie Ruchu Drogowego. Wiele przepisów, zakazów i nakazów, jednak ich przestrzeganie pozwala nam zadbać o siebie i o innych uczestników ruchu drogowego.

Na co zwrócić swoją uwagę? W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy rower jest sprawny, czy posiadamy odpowiednie hamulce oraz czy siodełko jest na odpowiedniej wysokości, a także dobrać odpowiednie oświetlenie. Czy to wszystko? Wielkim ułatwieniem są dodatkowe akcesoria, które często uprzyjemniają naszą jazdę. Warto pamiętać, że ludzie podróżują rowerem nie tylko przez Polskę, ale także zagranicę. Nigdy nie wiadomo, gdzie nas nogi poniosą, dokąd dojedziemy. Niejedna osoba marzy o oderwaniu się chociaż na chwilę od rzeczywistości. O samotności, która pomoże uporać się z problemami dnia codziennego.