Kto z nas nie miałby ochoty połączyć czegoś pożytecznego z przyjemnym ? Dodatkowo jeszcze na urlopie. Tylko jak tu znaleźć tanie wczasy odchudzające w Polsce ? Z całą pewnością nie jest to porada dla osób uwielbiających leniuchować a idealnym odpoczynkiem jest tydzień leżenia i jedzenia w ciepłych krajach. Skądinąd wiem że może to być bardzo przyjemne lecz z całą pewnością nie pozwoli zrzucić kilka zbędnych kalorii.

Góry

Wycieczki górskie nie są dla każdego. To najzwyczajniej w świecie trzeba lubić i potrafić się wyciszyć aby w pełni rozkoszować się pięknem krajobrazów. Osoby mieszkające na południu Polski są w stanie niemal co weekend się wybrać na pojedyncze szlaki, a co z osobami które mają dalej ?
Polskie góry to doskonałe miejsce by spędzić aktywnie zarówno jeden dzień jak i tygodniowy urlop.

Dla tych bardziej ambitnych w naszym kraju posiadamy kilkadziesiąt szlaków których przejście w jeden dzień graniczy z cudem, zaczynając od 85 kilometrowego szlaku wygasłych wulkanów wiodącego z Legnickiego Pola aż do Złotoryi na który pokonanie trzeba sobie rezerwować 25-30 godzin a kończąc na głównym szlaku beskidzkim liczącym zawrotne 519 kilometrów gdzie tutaj powinniśmy liczyć ponad 150 godzin ciągłego marszu.

Na głównych szlakach próżno szukać wykwintnych restauracji, drogich hoteli a wielu miejscach nawet zasięgu. Znajdziemy za to piękne widoki, ciszę spokój i czas na naładowanie akumulatorów. Spać będziemy w schroniskach, prywatnych kwaterach a kto ma ochotę zabrać z sobą namiot to z całą pewnością znajdzie również miejsce by go rozbić.

Przemierzając setki kilometrów piesze warto się na dzień lub dwa zatrzymać w którychś termach trochę się wygrzać i poleniuchować – każdemu się należy choć jeden taki dzień

 

Wycieczka rowerowa

Jest to bardziej przystępna forma aktywnego spędzania urlopu. W pojedynczy dzień wolny możemy sobie wybrać jako cel któreś miasto oddalone o 30-50 KM od miejsca naszego zamieszkania i wybrać się tam z samego rana w ciągu dnia pozwiedzać, a po obiedzie wracać spokojnie do domu.

Oczywiście z dowolnego miejsca możemy się wybrać na wycieczkę objazdową po Polsce. Bardzo ważną kwestią w tedy jest odpowiedni dobór dziennych odległości tak by nie skończyć z kontuzją po 2-3 dniach. Przydatną kwestią jest również zaplanowanie sobie noclegów na trasie tak by któregoś wieczoru nie musieć spać pod rowerem.