Okres zimowy to dla wielu osób odpowiedni czas na budowanie właściwej masy mięśniowej. Za jej priorytetowy cel stawia się zbudowanie suchej masy mięśniowej bez zbyt dużego przyrostu tłuszczu. Jaka jest odpowiednia dieta na przyrost mięśni?

dieta na przyrost masy mięśniowej

Najważniejszą rolę w budowaniu mięśni odgrywają odpowiednie ćwiczenia, dieta oraz odżywki. Jaka jest najlepsza dieta na przyrost masy mięśniowej? W diecie tej nie wszystkie chwyty są dozwolone. Najważniejsze jest to, aby dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, wśród których należy wymienić białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy oraz składniki mineralne. Należy zawsze pamiętać o tym, że spożywanie samych potraw wysokokalorycznych w postaci słodyczy, fast foodów oraz tłustego mięsa może przyczynić się tylko i wyłącznie do nabycia zamiast masy mięśniowej zbędnej tkanki tłuszczowej oraz do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, miażdżyca czy nowotwory. Aby waga wskazywała kilka kilogramów więcej, należy stosować odpowiednią dietę wysokobiałkową oraz regularnie uprawiać sport.

dieta na przyrost mięśni

Odpowiednia dieta na przyrost masy mięśniowej powinna być bogata w mięso najlepiej z drobiu, jaja, nabiał oraz ryby. Jeśli chodzi o ilości przyjmowanego białka to skuteczne w budowaniu masy mięśniowej są wartości od około 1, 8 do 2, 5 g na kilogram masy ciała na dobę. Natomiast procentowa zawartość tłuszczu w diecie powinna wahać się od 25 do 30 procent dziennego zapotrzebowania na energię. Warto też pamiętać o produktach, które pobudzają apetyt takich jak soki owocowe i warzywne. Natomiast pomiędzy posiłkami warto konsumować przekąski w postaci suszonych owoców, wśród których można wymienić: morele, banany, jabłka oraz orzechy, migdały, ziarna słonecznika. Dzięki stosowaniu takiej diety każdy z nas będzie mieć pewność, że nadmiar kalorii przyczyni się do wzrostu tkanki mięśniowej, a nie tłuszczowej.