Na przestrzeni wieków, styl życia ludzi bardzo się zmieniał, w dawnych czasach większość osób była podporządkowana władcom i nie mieli możliwości rozwoju, jeszcze zanim się urodzili, mieli już przygotowany zawód, który musieli wykonywać w dorosłym życiu. Podobnej swobody nie mieli z zawiązywaniem małżeństw; nie liczyło się uczucie do kogokolwiek, a same korzyści materialne. Medycyna wtedy również była na potwornie niskim poziomie

Na szczęście, z upływem czasu, sytuacja zaczęła się powoli zmieniać. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania w takim systemie, jaki był jeszcze dwieście, trzysta lat temu. W dzisiejszych czasach samorealizowanie się jest tak proste, jak nigdy w historii, mamy praktycznie nieograniczony dostęp do różnych środków transportu. Internet również daje sporo możliwości, a opieka medyczna, choć pozostawia jeszcze wiele do życzenia, i tak jest nieporównywalnie lepsza niż kiedyś.

Przyszło nam żyć w zdecydowanie najlepszych czasach w historii całego świata, więc warto by było takiej szansy nie marnować.