Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, jeśli chcemy żyć długo i unikać chorób. Jedną z najważniejszy substancji, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie jest błonnik. Jednak dla wielu osób ten składnik nadal jest tajemnicą. W czym najwięcej błonnika i jak dużo powinniśmy go spożywać każdego dnia?

Produkty bogate w błonnik

Produktem, który dostarczy nam dużo błonnika będzie na pewno siemię lniane. Niestety jego smak może nam nie odpowiadać. Nie mniej jednak warto się przemóc i wypić rano szklankę wody z łyżeczką siemienia. Jeśli jednak nie mamy na to ochoty, możemy zacząć dzień od jabłka. Najważniejsze jest to, żeby miało ono skórkę. Nie możemy też zapominać o produktach zbożowych, makaronach, otrębach, płatkach owsianych.

A co jeśli nie lubię warzyw?

Na rynku dostępne są suplementy diety z błonnikiem i błonnik witalny, które mogą zastąpić nam warzywa i owoce. Oczywiście tylko jeśli chodzi o błonnik, bo witaminy i minerały dalej powinniśmy czerpać z innego jedzenia. Nie mniej jednak, czasem warto kupić taki suplement diety, bo będzie on dużą pomocą w planowaniu codziennej diety.