Organizując miejsce dla dziecka, warto kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapewnić maluszkowi osobnego pokoju, to warto postarać się wygospodarować dla niego chociaż mały, ale spokojny kącik, w którym postawimy łóżeczko. Aby było bezpieczne, powinno mieć ono regulowaną wysokość stelaża, który będziemy obniżać wraz z wiekiem naszej pociechy.

Wyprawka dla noworodka

Możemy wybrać kołyskę, kosz Mojżesza lub łóżeczko dostawiane do naszego łóżka małżeńskiego, aby maluch był jak najbliżej rodziców. Warto jednaj zwrócić uwagę, na to, żeby łóżeczko dziecka znajdowało się z dala od kaloryferów ze względu na zbyt suche powietrze, które może utrudniać swobodne oddychanie maluszka. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego materaca, który powinien być twardy, a także idealnie dopasowany do wielkości łóżeczka. Warto także wybrać ten, który wykonany jest z niealergizującej i syntetycznej pianki z ewentualnymi dodatkowymi warstwami kokosa lub gryki. Kupując materac, nie możemy zapomnieć także o kilku bawełnianych prześcieradłach, najlepiej tych z gumką, które są zwyczajnie najbardziej wygodne i praktyczne.

 

Materac dodatkowo warto zabezpieczyć nieprzemakalnym pokrowcem lub można do tego celu użyć podkładów jednorazowych. Na naszej wyprawkowej liście, znajduje się również kołderka i poduszeczka. Zazwyczaj tym najbardziej szczególnym momentem jest kupowanie wózka dla przyszłego dziecka. Warto zwrócić uwagę na jego wygodę. Rodzice najczęściej decydują się na zakup wózka w systemie „2 w 1″ lub „3 w 1″, które oprócz gondoli, zawierają także spacerówkę i fotelik samochodowy z funkcją nosidełka. Podsumowując, podstawowymi rzeczy dla maluszka będą: wózek, fotelik samochodowy, przewijak, wanienka, śpiworek do wózka, który idealnie sprawdzi się w chłodniejsze, zimowe dni, a latem parasolka, która ochroni dziecko przed uporczywymi promieniami słońca, łóżeczko, odpowiedni materac, 2-3 prześcieradła, nieprzemakalne pokrowce na materac, a także podkłady jednorazowe, kocyki, rożek i śpiworek do spania, chusta do noszenia, niania elektryczna, a także monitor oddechu.