Przygarniając lub też kupując psa zyskujemy najwierniejszego przyjaciela, który każdego dnia będzie udowodniał nam swoją miłość i okazywał będzie na każdym kroku swoją sympatię. Współcześnie większość właścicieli psów nie trzyma ich ze względów bezpieczeństwa czy też zawodowych lecz zwyczajnie jako psy do towarzystwa .
Nic więc dziwnego, że w internecie aż roi się od pytać o to jaki pies będzie najlepszy jako towarzysz życia. Odpowiedź jest banalnie prosta – będzie to szczęśliwy i dobrze traktowany pies. Przygarniając czworonoga zyskujemy nowego członka rodziny. I w takiej kategorii pies powinien być traktowany. Nie jako zabawka czy też przedmiot.

 

Dlatego oprócz czasami koniecznej dozy stanowczości, powinniśmy okazywać naszemu psu także naszą sympatię, poprzez zainteresowanie nim, wspólne spędzanie czasu, zabawę i spacery. Taki szczęśliwy i zadbany pies z cała pewnością nagrodzi nas swoją bezwarunkową miłością i zaangażowaniem w życie rodzinne ora dostarczy nam wielu powodów to uśmiechu, będąc częścią naszego życia zarówno w najpiękniejszych jego momentach, jak i pocieszeniem w trudniejszych chwilach.